Dátum: 2012.08.07

Feladó: V.Eszter

Tárgy: Felismerések

Kedves Barbi, és kedves ismeretlen olvasó!

Én azért szeretem a fórumokat olvasni, mert sokkal több mindent elárulnak egy adott témáról, mint egy összeollózott tudományos fejtegetés. A tapasztalatok, az egyéni vélemények hitelesebbé, életszerűvé teszik a leírtakat. Persze ezt is lehet manipulatív módon csinálni, de ez szerintem könnyen észrevehető egy intelligens ember számára.
Ez a kurzus számomra olyasvalamit jelent, mint egy iránytű, ami segít eljutnom oda, ahová el kell jutnom. Érdekes felismeréseim is megszaporodtak, többek között, hogy ugyanúgy, mint ez a kurzus, minden egyéb más, ami történik nap, mint nap, ami akár jó, akár rossz, szintén ugyanolyan iránytűk, és minden ugyanabba az irányba mutat. És ami izgalmas ebben az az, hogy mennyi minden tudatosan alakítható, változtatható. Magunkban, és ez által másokban is. Tetszenek a kurzuson a gyakorlati feladatok, amik szépen alátámasztják az elméletben tanultakat, bizonyosságot adnak, ami erősebbé tesz. Mindezek mellett meg jó érzés, hogy a csoportban, csapatban (ennek mélyebb jelentése van) a különbözőségünk, „egyediségünk” ellenére mennyire hasonlóan látjuk a dolgokat, mennyire jól át tudjuk venni azt, amit hallunk, látunk, érzékelünk, érzünk. Ez úgy gondolom, hogy Barbi és csapat erénye is.
Köszi Nektek!:-)

Új hozzászólás hozzáadása